Osnovna škola Kralja Tomislava Udbina

Školski sat

Ispis statistike od 27. 11. 2012.

« Listopad 2017 »

Portali

Za učitelje

Priručnici za djecu

Put oko svijeta s 80 čuda

Knjiga nas vodi na izlete do najljepših lokacija na svijetu. Slikovite fotografije i zanimljivi tekstovi koji dodatno opisuju viđeno, mogu poslužiti kao svojevrsna turistička ponuda iz naslonjača. Putovanje počinje u Londonu, a završava u dalekoj Australiji i Oceaniji, a djelomično slijedi i UNESCO-ovu listu svjetske spomeničke baštine.

Enciklopedija životinja

Enciklopedija sadrži raznolik izbor više od 400 životinja izvučenih iz razliitih vrsta i klima iz cijelog svijeta, od čovjekolikih majmuna do zmija, od sisavaca do školjaka i od žaba do tropskih riba.Ispunjena je podacima o anatomiji, staništu, životnom ciklusu i prehrani svake životinje s izdvojenim činjenicama i kartama. Uključuje više od 1200 detaljnih ilustracija u boji i više od 400 fotografija u bojite će biti zanimljiva i korisna svim ljubiteljima životinja.

Povrtnjak; praktični priručnik

Opsežna knjiga o najprikladnijim tehnikama za uzgoj: od analize elemenata karakterističnih za tlo do razvoja obilnog uroda, o metodama konzerviranja uzgojenih povrtnica. Mjesečev kalendar sjetve i radova prikazanih po mjesecima s rasporedom uzgojnih tehnika, gnojenja, sadnje, malčiranja, njege, berbe. Sve tajne za uspješno obrađivanje vlastitog vrta i postizanja izvrsnih rezultata.

Dinosauri

Na stranicama ove knjige tekstovi prepuni činjenica koje je napisao stručnjak o dinosaurima, Paul Barrett, pomažu odgovoriti na pitanja poput Kakvi su bili dinosauri?, Koliko su bili veliki?, Što su jeli? i Kako su se ponašali?

Više od 50 profila dinosaura donosi detalje o otkrivenim fosilima. Karte s nalazištima pokazuju lokacije gdje se nalaze dokazi o dinosaurima. Grafikoni pokazuju veličinu dinosaura u usporedbi s veličinom čovjeka. Živopisni opisi svakog roda dinosaura omogućuju da se detalji vrlo lako upamte.Rekonstruiranje dinosaura i njihovog svijeta rezultat je mukotrpnog istraživanja i iskapanja, mašte i stalnih otkrića. Ova je knjiga pravi katalog najpoznatijih dinosaura, kao i onih koji su nedavno otkriveni. Ovdje se nalaze podaci o porijeklu, evoluciji, ekologiji i ponašanju dinosaura, organizirani za lako korištenje.

Kako napisati svoj prvi roman

Spisateljica Frances Spatz Leighton i literarni zastupnik Oscar Collier udružili su se kako bi vas savjetovali kako napisati i objaviti svoj prvi roman. Knjiga donosi 100 stručnih savjeta koji uključuju: odabiranje vrste romana, stvaranje pravog broja nezaboravnih likova, zanimljive radnje, uvjerljivih dijaloga, najbolje točke gledišta, kao i savjete za određivanje svakodnevne navike pisanja, uređivanje i pripremu rukopisa za objavljivanje.