« Svibanj 2024 »

Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
JAVNI POZIV za prijavu kandidata (m/ž) za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju u Osnovnoj školi kralja Tomislava
Autor: Mirko Dragičević, 25. 11. 2022.

JAVNI POZIV

Više u nastavku i priloženim datotekama!

POMOĆNIK/CA U NASTAVI SA UČENIKOM V. RAZREDA OSNOVNE ŠKOLE

Radno mjesto

UDBINA, LIČKO-SENJSKA ŽUPANIJA

• Na određeno; novootvoreni poslovi
  • mogućnost zaposlenja osobe sa invaliditetom

30 sati tjedno

Nema smještaja

U cijelosti

25.11.2022.

4.12.2022.

Posloprimac

• Srednja škola 4 godine
  • Viša ili prvostupanjska
  • Fakultet, akademija, magisterij, doktorat

Nije važno

Temeljem članka 99. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine br. 87/0886/0992/10105/1090/11,16/1286/12126/1294/13152/14, 07/17, 68/18, 98/19, 64/20) i članka 8. Pravilnika o pomoćnicima u nastavi i stručnim komunikacijskim posrednicima (Narodne novine br. 102/18., 59/19., 22/20.) Osnovna škola kralja Tomislava, Katedralska 5,53234 Udbina objavljuje

JAVNI  POZIV

za prijavu kandidata (m/ž) za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi

za učenike s teškoćama u razvoju

Osnovnoj školi kralja Tomislava

I.

Nositelj projekta „Obrazovanje jednakih mogućnosti III“  je Ličko-senjska županija, a koji se provodi u okviru instrumenata „Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručno komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno obrazovnim ustanovama“, faza V., temeljem poziva Europskog socijalnog fonda UP.03.2.1.07. u sklopu Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali“ 2014. – 2020. (nadalje: Projekt).

Ovaj javni poziv Škola može poništiti ako projektni prijedlog ne bude prihvatljiv za sufinanciranje.

II.

Na Javni poziv mogu se javiti kandidati :

• sa završenom najmanje četverogodišnjom srednjom školom,
  • sa završenim programom osposobljavanja za pomoćnika u nastavi,
  • protiv kojih nije pokrenut kazneni postupak niti pravomoćno osuđen za neko od kaznenih djela.

Broj traženih kandidata :  1 ( JEDAN )

III.

S odabranom kandidatima škola će sklopiti ugovor o radu na određeno vrijeme u nepunom radnom vremenu.

IV.

Uz vlastoručno potpisanu prijavu kandidati trebaju priložiti :

- životopis,

- preslika svjedodžbe/diplome ,

- potvrdu o završenom osposobljavanju za pomoćnika u nastavi,

- dokaz o prebivalištu – preslika osobne iskaznice,

- uvjerenje nadležnog suda, izdano u vrijeme trajanja natječaja, da u trenutku podnošenja prijave na

natječaj protiv osobe nije pokrenut i da se ne vodi kazneni postupak glede zapreke za zasnivanje

radnog odnosa u školskoj ustanovi prema članku 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i

srednjoj školi ,

- obrazac privole za prikupljanje i obradu osobnih podataka koji se nalaze na mrežnoj stranici škole. ( kartica _natječaji ).

Kandidati koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju po posebnom zakonu dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i uz gore navedene dokaze priložiti i dokaz o ostvarivanju prava prednosti na koje se poziva, a prednost u odnosu na ostale kandidate ostvaruje samo pod jednakim uvjetima.

Kandidati koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju iz članka 102. stavka 1.-3. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine br. 121/17) pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta iz natječaja dužan je uz prijavu priložiti i sve potrebne dokaze potrebne za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja.
Uz ovaj natječaj objavljuje se poveznica na internetsku stranicu Ministarstva na kojoj su navedeni dokazi potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju sukladno Zakonu o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji. Poveznica je:

Kandidati koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju iz članka 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine br. 157/13., 152/14., 39/18.), pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta iz natječaja, dužan je uz prijavu priložiti i dokaz o utvrđenom statusu osobe s invaliditetom.

Prijave s popratnom dokumentacijom podnose se poštom preporučeno na adresu škole :

Osnovna škola kralja Tomislava,Katedralska 5, 53234 Udbina.

Rok za podnošenje prijava je 8 (osam) dana od dana objave ovog Javnog poziva.

Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.

Napomena: Kandidati na natječaj mogu podnijeti neovjerene preslike dokumentacije.

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.

O rezultatima izbora kandidati će biti obaviješteni u zakonskom roku.

Sa odabranim kandidatom zaključuje se ugovor o radu na određeno, nepuno radno vrijeme (30 sati tjedno) do 30. lipnja 2023. godine.

Za sve informacije kandidati se mogu obratiti na e-mail: mirko.dragicevic©skole.hr

Ovaj Javni poziv-natječaj objavit će se na oglasnoj ploči i mrežnim stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje (www.hzz.hr), na mrežnoj stranici Ličko-senjske županije te na mrežnim stranicama i oglasnoj ploči Škole.

Klasa: 112-01/22-01/01

Ur.br.: 2125/33-01-22-01